Çamaşır Makinesinin Kazanı Dönmüyor

Çamaşır makinesinin kazanı dönmüyor ( Çamaşır Makinesinin Tamburu Dönmüyor). Makine suyunu alıyor, suyu boşaltıyor ama kazan dönmüyorsa ; motor kömürü bitmiştir veya motor arızalanmıştır. Eğer motor kömürlü değilse çamaşır makinesi beyni (ana kart) arızalanmıştır.

Günün her saatinde WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Dengesiz yükleme

Çamaşır makinenizi, kullanım kılavuzunda belirtilenden daha az ya da çok doldurmanız dengesiz yük oluşmasına sebep olacaktır. Böyle bir durum olup olmadığını kontrol etmek için makinenizi içi boşken çalıştırın ve kazanın dönüp dönmediğini kontrol edin. Eğer içi boşken düzgün bir şekilde dönüyorsa çamaşırlarınızı belirtilen ağırlık sınırlarına dikkat ediniz. ve ağırlığı eşit bir şekilde dağıtarak tekrar doldurun ve çalıştırın

Tahliye hortumu kontrolü

Çamaşır makinenizin tahliye hortumu yerinden çıktıysa ya da doğru ayarlanmamışsa makinenizin kazanı dönmez. Öncelikle makinenin arka tarafındaki tırtıklı gri hortumun yerine takılı olup olmadığını kontrol edin. Tahliye hortumunun yerden yüksekliği en az 40 cm, en fazla 100 cm olması gerekiyor,. Bu seviyelerin altında ya da üzerindeyse çamaşır makinesinin kazanı dönmez.

Program ayarı

Yanlış program seçildiği için makinenizin kazanı dönmüyor olabilir. Öncelikle çamaşır makinesinin ön tarafında bulunan tuşlardan Başla/Beklet/İptal düğmesine 3 saniye basılı tutarak programınızı sıfırlayın ve makinenizi kapatın. Ön panelde bulunan Açma/Kapama düğmesini kullanarak makinenizi açın ve istediğiniz programı seçin. “Sıcaklık” ve “Sıkma” değerlerini uygun bir seviyeye getirdikten sonra “Başla/Bekle” düğmesine basarak makinenizi çalıştırın.

Filtre temizliği

Öncelikle çamaşır makinenizin fişini çekin ve su akma ihtimaline karşı filtrenin bulunduğu yere bir bez serin. Makinenizin ön alt kısmında bulunan filtre kapağını sola doğru çevirerek açın ve filtreyi temizleyin. Filtreyi yerine geri yerleştirip kapağını sıkıca kapattıktan sonra makinenizi çalıştırıp yeni program seçimi yapabilirsiniz.

Çamaşır makinenizin diğer arızaları için çamaşır makinesi servis sayfamıza gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.