Çamaşır Makinesi Sıkarken Sallanıyor

Çamaşır Makinesi Sıkarken sallanıyor, Çamaşır makinesi yürümeye başlamış, hatta çamaşırları kendi asmak için balkona doğru gidebilir 🙂 . Çamaşır Makinesi çalışmadığı zaman makineyi sallayın, eğer sallanıyorsa çamaşır makinesinin ayaklarını sabitleyiniz. Çamaşır makinesinin ayakları sabit ve çamaşır makinesi hala sallanıyorsa, amortisörler patlamış demektir. Eğer çok ses yapıyorsa kazan fazla ağırlıktan Rulman dağıtmış demektir.

Çamaşır makinesi kazanının rulmanları dağıldığı için dengesiz haraket eder, bunun sonucunda amortisörlerini patlatır. Hem ses yapar hem de sallanır.

Aloooo Ordamısınız: Çamaşır makinesinin bu arızayı vermesindeki sebep, aşırı yüktür. Yıllarca kullandınız ve bu arıza oluşmaya başalamıştır. Bu da kul yapısı arızalanabilir. Makine 15 -20 yıllık makine ise çöpe atınız lütfen. Ne beni uğraştırın ne de kendinizi. 10-15 yıllık ise belki kurtarılır. 10 yıl ve altı için, bu arızanın tamiri yapılır.

Bu arızanın bize ne kadar masraf çıkartacak?

Gel gelelim en güzel soruya, bu arıza bize ne kadar masraf çıkartacak, sorusuna. Bütün arızalarda olduğu gibi makine içinde neler olduğunu neler yaşandığını ne gibi badireler atlattığını hangi parçaların arızalandığını, Makineyi açtıktan sonra görebiliriz. Kimse müneccim değil AMAAAAA tecrübeyle sınadığımız için ortalama bir fiyat verilebilir. Bunun için sizi diğer sayfamıza, fiyat listesi sayfamıza bekleriz.

Günün her saatinde WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Bu arıza giderilmediği zaman,

Çamaşır makinesi ile ilgili diğer arızalarınızı Çamaşır makinesi servisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Çamaşır makinesi sıkmada aşırı ses ve sarsıntı yapıyor

Çamaşır makinenizin sıkma işlemi esnasında aşırı ses çıkıyor ve sallanma oluyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Tüm bu adımları kontrol ederek makinenizi tekrar çalıştırın. Sorun devam ederse 05320515505 numaramızdan bizi arayarak veya Whatsappdan mesaj atarak fiyat alabilirsiniz

Ayak ayarı kontrolü

Çamaşır makinenizin üst köşelerini iki elinizle tutarak sağa sola oynatmaya çalıştığınızda hareket ediyorsa ayak ayarlarında dengesizlik var demektir. Makinenin alt kısmında, dengede durmasını sağlayan ve cıvataya benzeyen ayaklar bulunmaktadır. Bu ayakları çevirerek makinenizi düz ve sabit bir duruma getirebilirsiniz.

Uyarı: Ayak ayarı yaparken makinenin zarar görmemesi için herhangi bir alet kullanmayın.
Uyarı: Makinenin ayakları sağa doğru çevrildiğinde kısalır; sola doğru çevrildiğinde ise uzar.

Zemin kontrolü

Makine sert, düz, eğimsiz ve kuru bir zemin üzerinde olmalıdır.

Uyarı: Makine halı kaplı bir zemin üzerinde ise alttan hava alamayacağı için elektrikli parçaları aşırı ısınarak arızalanmasına neden olur.

Dengesiz yükleme

Makine içerisine tek parça gibi az ya da kapasitesini aşacak şekilde fazla miktarda yüklediğiniz çamaşırlar dengesiz yük oluşmasına neden olur. Bu durumu önlemek için seçtiğiniz yıkama programlarına uygun ağırlıkta çamaşır yükleyerek makinenin içinde eşit şekilde dağıtmaya dikkat edin.

Nakliye vidalarının sökülmesi

Makinenin arka tarafında, yüzeyde yer alan 4 ya da 5 adet nakliye vidası bulunur. Bu vidalar sökülmemişse uygun bir anahtarla gevşetin ve elinizle sökün. Son olarak, açık kalan vida deliklerine kullanım kılavuzunun bulunduğu poşette yer alan plastik kapakları takın.

Uyarı: Makine, nakliye vidaları sökülmeden çalıştırıldığında bazı parçalar zarar görebilir.
Uyarı: Nakliye vidalarını tekrar taşınma durumunda kullanabilmek amacıyla saklayın. Makineyi, nakliye emniyet cıvataları takılmadan kesinlikle taşımayın!

Filtre temizliği

Öncelikle güvenlik sebebiyle çamaşır makinesinin fişini çekin ve elektrik bağlantısını kesin. Temizlik aşamasında makinenin filtresinden bir miktar su geleceği için yere bir bez serin. Ön alt tarafta yer alan ve bidon kapağına benzeyen filtre kapağını sola doğru çevirip açarak içini temizleyin. Filtre temizliğinin ardından kapağını sıkıca kapayıp makineyi yeniden çalıştırın.

Çamaşır makinenizin diğer arızaları için çamaşır makinesi servis sayfamıza gidebilir, diğer arızalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.