Çamaşır Makinesi Çok Ses Yapıyor

Çamaşır makinesi çok ses yapıyor ise ,Özellikle sıkmada çok ses yapıyorsa; Tamburu düşmüştür(kazan düşmüştür).

Çamaşır makinesi kazanının rulmanları dağıldığı için dengesiz haraket eder, bunun sonucunda amortisörlerini patlatır. Hem ses yapar hem de sallanır.

Günün her saatinde WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Çamaşır makinesi sıkma yaparken çok sesli çalıştığında size başka arızalar da yaratır. Bunlar; Çamaşır makinesi Şalter attırıyor, Çamaşır makinesinin altından su geliyor? gibi sorunlar yaşıyorsanız. Çamaşır makinenizin tamburu düşmüş demektir.

Çamaşır makinenizden gelen sesin bir diğer sebebi, amortisörlerin, kazan düşmesinden dolayı arızalandığından dolayı, kazan haraket ederken dengeyi sağlayamaz ve makinenin içinde yanlara vurarak ses yapar.

Çamaşır makinesinden neden çok ses geliyor?

Peki Çamaşır makinesi tamburu neden düşer? Her Çamaşır makinesinin alabileceği ağırlık bellidir. örneğin 5 kg kapasiteli çamaşır makinesine 9 kg yük koyamazsınız. Çamaşır makinelerinde yıkanan battaniye, kilim, yastık, yünlü eşyalar ve suyu çeken eşyaları fazla attığınız zaman, normal ağırlığından daha fazla ağırlık olmuş olur. Örneğin bir battaniye suyu çok çektiği için suyu tutar ve bir tarafa ağırlık yapar. Bu ağırlık tamburu dengesiz bir şekilde çevirmeye başlayan rulmanları bozar.

Dikkat! Çamaşır makinenize aşırı yük atmayınız.

Bizim Farkımız Nedir? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.