Çamaşır Makinesi Çamaşırları Islak Bırakıyor

Çamaşır Makinesi çamaşırları ıslak bırakıyor

Çamaşır Makinesi çamaşırları ıslak bırakıyor ise Kazan dönmüyordur veya sıkma yapmıyordur. Kazan dönmüyorsa kömür bitmiştir. Sıkma yapmıyorsa pompa bozulmuştur.

Günün her saatinde özgürce WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Sorunun Çözümü Artık Çok Kolay. Fabrikanın Onayladığı Orijinal Yedek Parça Kullanılarak Cihazlarınızın Ömrü Daha Uzun. Hem De Yapılan İşlemlerin Hepsi 12 Ay Garanti Kapsamında.

Daha Büyük Arızalara Sebebiyet Vermemek İçin Servisimizle İletişime Geçin.

Aşağıda ki talimatları inceleyebilirsiniz.

  • Çamaşır makinenizin suda bekleme özelliği açık olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Çamaşır makinenizin ön alt kısımda yer alan tahliye bölümünü açıp temizleyiniz.Su tahliye pompasını temizleyiniz. Neden sıkma yapmadığını, neden suyu boşaltmadığını daha detaylı öğrenmek için linki tıklayınız
  • Çamaşır makinenizi boş iken sıkma programına alın çalıştırın, eğer sıkma işlemini yapıyorsa ana kartında sıkıntı var demektir.
  • Çamaşırlarınızın, makine içerisinde dengesiz dağılıp dağılmadığını kontrol ediniz. Az çamaşır, çok çamaşır, Yünlü veya su tutan çamaşır olduğunda ıslak bırakabilir.
  • Aşırı köpüklenme oluştuysa sıkma yapmayabilir. Deterjanınızı, otomatik çamaşır makinesine uygun deterjan almalısınız.
  • Makinenizin tahliye hortumunu kontrol ediniz. Tahliye hortumu kimi zaman kıvrılabiliyor veya farklı sebeplerden ötürü tıkanmış olabilir.
  • Tahliye hortumunun giderinin yüksekliği en az 50 cm olması gerekmektedir. Tahliye hortumu 50 cm den aşağı ise sıkma yapmaz ve çamaşırlar ıslak kalır.

Çamaşır makinesi çamaşırları ıslak bırakıyor, sorununuzda sizin yapabileceklerinizi sıraladık.

Çamaşır makinesi kullanma alışkanlığı olarak, diğer ev aletlerine göre çok fazladır. Ve evdeki kişi sayısına göre, çocuk sayısına göre, kişilerin çalıştığı işlere göre veya elbise değiştirme alışkanlıklarına göre, çamaşır makineleri çalışırlar. Haliyle de çamaşır makineleri arıza vermeye meyillidirler.

Çamaşır makinesi sıkıyor ama ıslak bırakıyor

Çamaşır makineniz sıkma yapıyor ancak çamaşırlarınızı sulu bırakıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Makinenizin sıkma devri ve durulama işleminden sonra suda bekletme özelliğinin seçili olup olmadığını kontrol edin. Öncelikle mevcut yıkama programını iptal edin ve yeni bir program seçerek makinenizi yeniden çalıştırın. Makinenizin ön alt kısmında yer alan filtreyi ve kirli su tahliye hortumunu temizleyin. Çamaşırlarınız makine içerisinde dengesiz şekilde dağılmışsa düzeltin. Makinede kullanıma uygun (matik) olmayan deterjanlar ve aşırı miktarda deterjan kullanımı köpürmeye neden olur ve sıkma işlemini engeller.

Suda bekletme özelliği

Makinenizin tuşlarının olduğu bölümde yer alan ve salyangoz şekline benzeyen tuşa her bastığınızda sıkma devirleri değişir. (800-1000 devir gibi). Eğer sıkma devri rakamları ekranda görünmüyorsa “Suda bekletme (suda bırakma)” özelliği seçilmiş demektir. Bu tuşa bir kez daha bastığınızda makine “Pompa” programına geçerek fazla suyunu boşaltır. Son olarak, yıkama seçenekleri arasından “Sıkma-Pompa” programını seçip Başlat/Beklet tuşuna bir kez basın. Yıkama tamamen sonlandığında çamaşırlarınızı çıkarabilirsiniz.

Makinenizin tuşlarının olduğu bölümde yer alan ve “kap içerisinde aşağı ok” sembolüyle ifade edilen tuşa bastıysanız suda bekleme özelliği seçilmiş demektir. Bu tuşa tekrar bastığınızda suda bekleme işlemi iptal olur. Bu durumda, program düğmesinden ”Pompa“ programını seçip suyu boşaltabilir ya da “Sıkma” programına alarak yıkamayı sonlandırıp çamaşırları çıkarabilirsiniz.

Yıkama programı iptali

Ön tarafta, tuşların bulunduğu yerdeki Açma/Kapatma düğmesinden çamaşır makinesini açın. Makinenin ekranında ışıklar yandıysa Başla/Bekle tuşuna parmağınızı 3 saniye kadar basılı tutarak programı iptal edin. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra yeni bir yıkama programı seçerek makineyi çalıştırın.

Dengesiz yükleme

Makine içerisine tek parça gibi az ya da kapasitesini aşacak şekilde fazla miktarda yüklediğiniz çamaşırlar dengesiz yük oluşmasına neden olur. Bu durumu önlemek için seçtiğiniz yıkama programlarına uygun ağırlıkta çamaşır yükleyerek makinenin içinde eşit şekilde dağıtmaya dikkat edin.

Yükleme kontrolü (hatalı / doğru)

Uyarı: Makinenin içi boşken sıkma programını çalıştırın. Eğer çamaşırsız sıkma yapıyorsa otomatik sıkma düzeltme sistemi devreye girmiş olabilir.

Filtre temizliği

Öncelikle güvenlik sebebiyle çamaşır makinesinin fişini çekin ve elektrik bağlantısını kesin. Temizlik aşamasında makinenin filtresinden bir miktar su geleceği için yere bir bez serin. Ön alt tarafta yer alan ve bidon kapağına benzeyen filtre kapağını sola doğru çevirip açarak içini temizleyin. Filtre temizliğinin ardından kapağını sıkıca kapayıp makineyi yeniden çalıştırın.

Su giriş hortumu kontrolü

Makinenin arka kısmında yer alan su giriş hortumlarının kıvrılmış olup olmadığını kontrol edin. Kıvrılma varsa düzeltin.

Tahliye hortumu kontrolü

Makinenizdeki kirli suyu boşaltan tahliye hortumunun yerden en az diz boyu kadar (yaklaşık 40 cm), en çok 100 cm yukarıda olması gerekir. Yükseklik bu oranların altında veya üstündeyse makine sıkma işlemi yapmaz. Ayrıca tahliye hortumu gidere bağlı ise tıkanmış olabilir. Bu durumda, makinenizin arka kısmında yer alan ve kirli suyu dışarı atan tırtıklı gri hortumu kendinize doğru çekip çıkarın. Gider kısmında kir birikintisi varsa temizleyin ve tahliye hortumunu yerine taktıktan sonra makinenizi yeniden çalıştırın.

Matik olmayan veya aşırı deterjan konulması

Makinede kullanıma uygun deterjan (matik) dışında herhangi bir deterjan kullandıysanız ya da kapasitesinden fazla deterjan koyduysanız aşırı köpük oluşacağından sıkma işlemi yapmayabilir. Bu durumda, makineyi durulama programında çalıştırarak köpüğün giderilmesini sağlayın. Daha sonraki yıkamalarda ise programın gerektirdiği çamaşır miktarına ve kir durumuna uygun oranda deterjan kullanmaya dikkat edin.Çamaşır Makinesi Servisi.

Call Now Button
Destek Hattı
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?