Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Ekranda hiç ışık yoksa anakart arızasından bahsedebiliriz. Eğer Ekrandan elektrik var ve istediğiniz işlemi yapmıyorsanız bu da bir anakart arızasıdır.

Çamaşır Makinesi kartı Neden arızalanır? Bu arıza dalgalı gelen elektrikten olur, böceklenmeden kaynaklı olur, herhangi bir hayvan girmiştir ondan olur, aşırı nemli ortamdadır oksitlenmiş olabilir. Makine içinde ki herhangi bir parçanın yanma, patlama, zorlanma, arızalanma vs.. sonucunda kart zarar görmüş olabilir .Birçok sebepten çamaşır makinesi beyin(anakart) arızalanmış diyebiliriz.

Günün her saatinde WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Çamaşır makinesi Ana kartın bireysel olarak müdahale etme şansınız yoktur.

Çamaşır makinesi ana kart (Beyin)’ ın arızalı olup olmadığını 2 şekilde anlarız.

  1. Çamaşır makinesinin ekranındaki harf ve rakamlardan ana kart arızasının olduğunu anlarız. Çamaşır makinesi hata kodları ile
  2. Çamaşır makinesinin çalıştığında yaptığı ve yapmadığı işlemlerden anlarız.
  3. Çamaşır makinesinin ekranında hiç bir ışık veya yazı yoksa.
    • parazit kapasitörü yanmıştır
    • Beyin (ana kart) arızalanmıştır.

Çamaşır makinesinde program başlatamıyorum, tuşlar çalışmıyor. Çamaşır Makinesi Anakart Arızası

Çamaşır makinenizdeki tuşlar çalışmıyor ve program başlatamıyorsanız aşağıda size önereceğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Çamaşır makinenizdeki tuşlar çalışmıyor ve herhangi bir program başlatamıyorsanız makinenizin ön kapağını tam olarak kapatmamış ya da program bitmeden makineyi kapatmış olabilirsiniz. Ayrıca çamaşır makinenizi çocuklarınızın güvenliği için makinenizin tuşlarının kilitlenmesini sağlayan çocuk kilidine ayarladıysanız bu işlevi iptal edin. Makineniz çocuk kilidine ayarlandıysa program iptali gerçekleşmez. Öncelikle tüm bu adımları kontrol edin ve sorun devam ederse 05320515505 numaralı telefon ile Beyaz Eşya Teknik Servisi çağrı merkezimizden veya 05320515505 Destek WhatsApp hesabımızdan destek alabilirsiniz.

Yıkama programı iptali

Makinede seçmiş olduğunuz yıkama programı çalışırken, ön tarafta düğmelerin bulunduğu yerdeki yuvarlak düğmeyi farklı bir programa çevirdiğinizde bir önceki program iptal edilmiş olur. Bu durumda Bitti/İptal ışığı sürekli yanıp söner. Son olarak, yeni bir yıkama programı seçip başlatmak için Başla/Beklet tuşuna basın.

Çocuk kilidi etkin olabilir

Çocuk kilidi devredeyken makinenizin ön tuşlarının olduğu kısımda yuvarlak olan program seçim düğmesi çevrilirse, ekranda “C-ON” ibaresi görünür. Programlar, seçilen sıcaklık ayarı, sıkma devri ayarı ve diğer yardımcı fonksiyonlarda değişiklik yapılamaz.

Çocuk kilidi ne işe yarar?

Çocuk kilidi; çocuklarınızın güvenliklerini sağlamak amacıyla, makinedeki tuşlara basılmasını ve programlarda değişiklik yapılmasını engelleyen bir sistemdir.

Çocuk kilidi iptal edin

Makinenizde yıkama programı çalışırken ön tuşların bulunduğu bölümdeki kilit sembolünün işaret ettiği tuşa/tuşlara 3 saniye süreyle basın. Böylece, ışıklar yanıp sönerken ekranda sırasıyla C03, C02, C01 ibareleri görünür. Ardından ekranda, çocuk kilidinin devre dışı kaldığını gösteren “C-OFF” ibaresi görünür.

Çamaşır makinenizin diğer arızaları için çamaşır makinesi servis sayfamıza gidebilir, diğer arızalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.