Buzdolabı Ses Yapıyor

Buzdolabı Ses Yapıyor

 • Dış fan pervane Sesi olabilir. Fanın pervanesi miline doğru takılmamış olabilir. Pervane, Kablolara sürtünüyor olabilir. Kontrol edilmesi gerekmektedir.
 • Motor sesi olabilir. Motor ayaklarını kontrol edilir. Motordan ses geliyorsa motor değişimi yapılır.
 • Kondanser ve ısıtıcı boruları birbirine temas edebilir. Eğer Borular birbirine temas ettiği görülüyorsa, düzeltilir.
 • İç fan pervanesi sesi olabilir. İç tarafta buzlanma olursa  pervane ses yapabilir. İç tarafta pervane kablolara veya başka bir cisme sürtünürse ses yapabilir.

Buzdolabı taşınırken dik taşımaya çalışın. Eğer buzdolabını yatırıp taşırsanız, buzdolabını çalıştırmadan önce en az 3 saat sonra fişini takınız.

Tecrübeli Kadromuz ile Müşterilerin Tüm Gereksinimlerine En Üst Düzeyde Yanıt Verilmekteyiz. Alt Yapımızla, Sizlere En Uygun Hizmeti Sunan; Hak Ettiğiniz Kaliteyi Sağlayan ve Entegre Hizmet Anlayışıyla Fark Yaratan Ulusal Bir Kurumuz.

Sorunun Çözümü Artık Çok Kolay. 24 saat içinde KESİN ÇÖZÜM. Fabrikanın onayladığı ORİJİNAL YEDEK PARÇA kullanılarak cihazlarınızın ömrü daha Uzun. Hem de yapılan işlemlerin hepsi 12 ay GARANTİ Kapsamında.

Buzdolabı sesli çalışıyor

Buzdolabınızda iç aksam veya çalışma kaynaklı bir takım sorunlar oluşabilir ve bu sorunlar nedeniyle gürültü veya koku gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumun üstesinden gelmek için bazı adımları takip etmeniz gerekir.

Buzdolabınızın alt kısmında yer alan ayakların ayarının doğru yapılmaması; titreşime ve ses oluşumuna sebep olabilir. Buzdolabınızın sesli çalışmasını önlemek için, sakladığınız ürünlerin buzdolabınızın içine sabit ve düzgün yerleştirildiğinden emin olun.

Buzmatik sesi olabilir mi?

Buzdolabınızın üst kısmında buz yapmayı sağlayan Buzmatik bölmesi bulunur. Bu bölme 2-3 saatte bir “tak-tak” şeklinde buz dökme sesi çıkarabilir. Buzdolabınızın su pompası bölümü Buzmatik bölümü ile eş zamanlı olarak çalışarak su çekmeye çalışırken pompa sesi oluşabilir.

Alt kısmı kontrol edin

Buzdolabınızın en alt kısmında “tekmelik” adı verilen bir bölüm ve bu bölümün arka tarafında su buharlaştırma kabı bulunur. Bu bölümdeki parçaların temizlik amacıyla yerinden çıkarılması ve düzgün yerleştirilememesi buzdolabının sesli çalışmasına sebep olur. Buzdolabının bulunduğu zeminin düz olduğundan ve yerleştirdiğiniz parçaların yerine tam oturduğundan emin olun.

Tekmelik bölümü

Buzdolabınızda ağlama sesine benzer bir ses duyabilirsiniz. Buzdolabınıza bağlı olan su sebilindeki pompa motoru çalışırken, içerisinde bulunan havadan dolayı ses çıkarır.

Ses içeriden mi geliyor?

Duyduğunuz ses buzdolabınızın içindeki soğutma sisteminde dolaşan gazların çıkardığı ses olabilir. Bu ses su akma sesine benzer ve duymanız normaldir. Buzdolabınızı kapasitesinden fazla doldurduğunuz durumlarda motor sesini daha fazla duyarsınız. Bu durumu önlemek için buzdolabınızı gereğinden fazla doldurmamaya dikkat edin.

Değişen parçalar size iade edilir. Arıza tespit edildikten sonra size bilgi verilir. Size bilgi verilmeden herhangi bir parça değişimi veya tamiri yapılmaz. Size arızanın masrafı söylenir ve siz onaylarsanız parça değişimi veya tamiri yapılır.

Buzdolabı nasıl kullanılmalıdır

 • Akım düzenleyicinizi mutlaka alın. Motor ve Beyin arızalarının başlıca sebebi dalgalı gelen elektriktir.
 • Buzdolabınızın arkasının duvara mesafesi en az 15 cm mesafe olması gerekir. Motor rahat çalışmalı.
 • Buzdolabını güneş görmemeli ve serin bir yerde olmasında fayda var. Dış ortam sıcaklığı çalışmasını etkiler.
 • Buzdolabını tıka basa doldurmayın. Tıka basa dolu olan dolabın soğuması zor olacağından motor devamlı çalışmak zorunda kalacaktır.
 • Soğutma derecelerini en son seviyeye getirmekten kaçının
 • Dolap kapağının kapanmasına dikkat edin. Dolap kapağı eğer tam kapanmıyorsa ivedilikle usta çağırın.
 • En az yılda 1 defa olmak kaydıyla Motor su kabı, motor, fan ve dış kondanser temizliğini yapınız. Yapamıyorsanız yaptırınız.
 • Buzdolabı kapağına aşırı yük koymayınız. Zamanla kapak sabitliğini kaybeder ve hava alır. Sırasıyla arızalara sebebiyet verir.
 • Dolabınızda ağzı açık ürün saklamayınız. Ürünlerin kokuları karışarak dolaba siner ve dolaba sinen bu kokunun çıkartılması sizin için zor olur.

Buzdolabı Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Destek Hattı
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?