Bulaşıkları Kirli Çıkartıyor

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kirli Çıkartıyor. Bulaşıkları kirli koyulduğu için olur, Makine tuzu dolu dolu olsun haznede. Makine temizleyici kullanın. Eğer geçmezse iç bölümler çok kirlenmiştir. Bakıma girmesi gerekir.

Günün her saatinde özgürce WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Bulaşık makinesi temiz yıkama yapmıyor

Bulaşık makineniz temiz yıkamıyor ve Bulaşık makinesi kirli çıkartıyor ise bu konuyu aşağıda size önereceğimiz adımlarla çözebilirsiniz.

Bulaşık makineniz temiz yıkama yapmıyorsa deterjanınız bozulmuş olabilir; deterjanınızı değiştirin. Ayrıca bulaşıklar sepetlere yanlış yerleştirmiş ya da doğru program seçilmemiş olabilir. Doğru programı seçtiğinizden ve bulaşıkların doğru yerleştirildiğinden emin olun. Makineniz temiz yıkamamaya devam ediyorsa iç kısmında bulunan pervane ve süzgeçleri temizleyerek mevcut programı iptal edin. Sorun devam ederse 444 0 888 numaralı çağrı merkezi hattını arayarak müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Deterjan kullanımı

Bulaşık makinenizde kullandığınız deterjanınızın bozulmaması için nemli yerlerde bırakmamaya ve hava almaması için kapalı olarak saklamaya özen gösterin. Deterjanın hazneye yapışıp nemlenmemesi için yıkama başlatılmadan önce ve hazne kuruyken koyulmasına dikkat edin. Makineye çok bulaşık yerleştirmediyseniz hazne içinde 15 yazan seviyeye kadar; makineyi kirli ve tam dolu olarak çalıştıracaksanız 25 yazan seviyeye kadar deterjan ilave edin.

Sepet yerleşimi

Bulaşık makinenizin temiz yıkama yapması için öncelikle çok kirli ve büyük boyutlu bulaşıkları alt sepete, küçük boyutlu ve hafif bulaşıkları üst sepete yerleştirin. Ayrıca bulaşıklarınızı iç içe, kaseler ters dönmüş şekilde ya da birbirini kapatacak şekilde yerleştirmemeye özen gösterin.

Bulaşıklar için program seçimi

Kirli ya da bekletilmiş bulaşıklarınız için yüksek sıcaklıkta bir program seçerek yıkayın. Bu tip bulaşıklar için “yoğun” programı seçebilirsiniz.

Pervane temizliği

Bulaşık makinenizi açma-kapama düğmesinden kapayın. Makinenin fişi ulaşabileceğiniz bir yerdeyse prizden çıkarın. Makinenin kapağını açarak bulaşıkların yerleştirildiği sepet kısmında üstte yer alan sepeti çekin. Sepetin altında bulunan pervaneyi tutup dişli plastik parçasından sola doğru çevirerek çıkarın. Alt sepeti çektiğinizde kalan pervaneyi de dikkatlice çekerek çıkarın. Pervaneleri musluk altında yıkayarak deliklerini kürdan yardımıyla temizleyin ve tekrar yerlerine takın. Üst sepetin altındaki pervaneyi bağlantı yerine oturttuktan sonra dişli plastik parçayı sağa doğru çevirerek yerine takın. Alt sepetin altındaki pervaneyi yuvasına oturtup hafifçe itin ve yerine oturtun.

Süzgeç temizliği

Bulaşık makinenizi açma-kapama düğmesinden kapayın. Makinenin fişi ulaşabileceğiniz bir yerdeyse prizden çıkarın. Makinenin kapağını açarak, bulaşıkların yerleştirildiği sepet kısmında altta yer alan sepeti çekin. Sepetin altında bulunan bardak şeklindeki süzgeci tutup yerinden çıkarın.

Filtre çıkarma

İki parçadan oluşan bu süzgeci üst kısmında bulunan tırnaklarından ikiye ayırın. İnce süzgecin orta kısmındaki boşluktan tutun ve yukarı doğru çekerek çıkarın.

Süzgeçi açma

Süzgeçleri herhangi bir deterjan kullanmadan musluk altında fırça ile temizledikten sonra kurutun. Kuruttuktan sonra; önce ince süzgeci, sonra iki parçalı bardak şeklindeki süzgeci yerine oturtun ve sıkılaşana kadar sağa doğru hafifçe döndürün. Programı iptal ettikten sonra yeniden program verip çalıştırın.

Tahliye hortumu kontrolü

Bulaşık makinenizde yıkama işleminden sonra biriken kirli suyun atılmasını sağlayan bir tahliye hortumu bulunur. Makinenizin arka kısmını görebiliyorsanız, tahliye hortumunun ortalama diz hizası seviyesinde ve 3,5 metreden uzun olmayacak şekilde ayarlı olmasına dikkat edin. Ayrıca hortumun bağlı olduğu lavabonun altında tıkanma varsa makineniz biriken suyu boşaltamayacaktır; bu bölümü temizleyin.

Yıkama iptali

Bulaşıklarınızın makineden kirli olarak çıkmasının nedenlerinden biri yıkamanın yarıda kalması olabilir. Bu durumu önlemek için öncelikle makinenizi açma-kapama düğmesinden açın ve elektrik geldiğinden emin olun. Makinenizde tuşların olduğu bölümün üzerinde yer alan Başla/Beklet/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Yaklaşık 2 dakika içinde “Bitti” ışığı yanacak ya da ekranda “End” yazısı çıkacaktır. Sonrasında yeniden program seçip makinenizi çalıştırın.

Bulaşık makinesi bulaşıkları kirli çıkartıyor Neden ?

  • Bulaşık makinesi yıkama motoru çalışmadığı zaman, fıskiyeyi (pervaneyi) çalıştırmaz ve yıkama yapmaz.
  • Bulaşık makinesinin fıskiyesinin deliklerinin tıkalı olması halinde yıkama yapmaz.
  • Bulaşık makinesi deterjan ve parlatıcı almadığı zaman yıkama yapmaz ve bulaşıklar kirli çıkar
  • Bulaşık makinesine bulaşıklar çok fazla konabilir veya bulaşıklar yanlış yerleştirilirse, bulaşıklar yıkanmaz ve bulaşıklar kirli çıkar.

Bulaşık makinesi bulaşıkları kirli çıkartıyor Sorununun çözümü

  • Bulaşık makinesi kondansatörü (kapasitör) kontrol edilir. Bulaşık makinesi Motor kontrol edilir. Bulaşık makinesi kondansatörü değiştirilir veya motor değişimi yapılması gerekebilir.
  • Bulaşık makinesi fıskiye kontrol edilir. Gerekirse değiştirilir.
  • Bulaşık makinesinin deterjanı ve parlatıcısını koymak gerekiyor
  • Bulaşık makinesine bulaşıkları düzgünce, su görecek şekilde yerleştirmek gerekiyor.

Bulaşık Makinesi Servisi

Call Now Button
Destek Hattı
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?