Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor

Bulaşık Makinesi Suyu Isıtmıyor, bulaşık makinesi rezistans arızası, bulaşık makinesi sigorta attırıyor vb gibi arızaları sıralarız.

Bulaşık makinesi rezistans arızası olup olmadığını nasıl anlarız

Bulaşık makinesi sigorta (şalter) attırıyor ise bulaşık makinesi rezistans arızası var diyebiliriz.

Bulaşık makinesi suyu ısıtmıyorsa bulaşık makinesinin rezistansın da arıza var diyebilir. Tabi burada ana kartı da kontrol etmek gerekmektedir.

Günün hem Arayarak Hem de WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor

Bulaşık makineniz suyu ısıtmıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Bulaşık makineniz yıkama işlemi yaparken suyu ısıtmıyorsa seçtiğiniz program takılı kalmış olabilir. Bu durumda, seçtiğiniz programı iptal edip yeniden programlayın. Ayrıca makineniz seçtiğiniz programdan dolayı suyu ısıtmayabilir. Programı kontrol edin.

Bulaşık makinesi kurutma yapmıyor

Bulaşık makineniz kurutma işlemi yapmıyorsa aşağıda size önereceğimiz adımları izleyerek bu konuya çözüm bulabilirsiniz.

Bulaşık makineniz, parlatıcısının bitmiş olması ya da parlatıcı ayarının düşük olması gibi nedenlerle kurutma işlemi yapmıyor olabilir. Ayrıca yıkama işlemi tamamlandıktan hemen sonra kapağın açılması ya da yanlış program seçimi de makinenizin kurutma yapmamasına neden olabilir. Bu adımları kontrol edin.

Bulaşık makinesine parlatıcı ekleme

Makinenizin kapağını açın. Kapağın iç kısmında, deterjan koyduğunuz haznenin yanında yer alan parlatıcı haznesini önündeki tuşa basarak açın. “Max” yazan seviyeye kadar parlatıcı ilave edin ve kapağı sıkıca kapayın.

Parlatıcı ayarını yükseltme

Makinenizin kapağının iç kısmında, deterjan koyduğunuz bölmenin yanında bulunan parlatıcı kutusunu önündeki tuşa basarak ya da parlatıcı haznesini sola doğru çevirerek açın. 1 ile 6 arasındaki sayılarla ifade edilen parlatıcı seviyesini elinizle çevirerek bir üst sayıya getirin ve kapağı kapatın. (Parlatıcı ayarı fabrika çıkışında 3 ya da 4 seviyesine getirilmiştir.)

Yıkama sonrasında kapağı açma süresi

Makinenizdeki yıkama işlemi bittikten sonra kapağı açıp 10-15 dakika kadar buhar çıkışı için havalandırın. Sonrasında kapağı kapatın ve 30 dakika bekledikten sonra tekrar açıp bulaşıklarınızı makineden çıkarın.

Makinede yıkanan gereçlerin uygunluğu

Bulaşık makinenizde yıkadığınız mutfak gereçlerinin yüzeyleri bozulduğunda bozulmadan dolayı üzerlerinden su akışı olmayacağı için yeterli kurutma sağlanamayacaktır. Ayrıca makinenizin sepetlerine yerleştireceğiniz teflon malzemeli gereçlerin üzerinde kalan ve akmayan boncuk şeklinde su kalıntıları da makinenizin kurutma işlemi yapmasını zorlaştıracaktır.

Doğru program seçimi

30 Santigrat derecelik kısa bir program seçimi yaptığınızda makineniz yeterli kurutma yapmayacaktır. Uzun ve yüksek dereceli programlarda tekrar yıkama yapmayı deneyin.

Sepetlerdeki bulaşık yerleşimi

Plastik mutfak gereçleri, kavanoz ve bardak gibi eşyaların arka kısımlarının şeklinin içe doğru olması, üzerlerinde su kalmasına neden olur. Kase, bardak, tencere gibi derin kapların ağızlarının aşağı gelecek şekilde yerleştirilmesi gerekir.

Makinenizdeki yıkama işlemi bittiğinde, öncelikle üst sepeti çekerseniz kalan su damlaları alt kısma akabilir. Bunun için bulaşıklarınızı toplamaya alt sepetten başlamaya dikkat edin.

Otomatik deterjan algılama (Auto-tablet) özelliği

Makinenizde; tablet deterjanın içerisindeki parlatıcı özelliğinin daha verimli kullanılması için geliştirilen bir “otomatik deterjan algılama (Auto-tablet)” özelliği bulunur. Bu özelliği ifade eden düğmeye bastığınızda sıcaklık ve program süresi artacaktır.

Bulaşık Makinenizin diğer arızaları için Bulaşık Makinesi Servisi sayfamıza gidebilir, diğer arızalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.