Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bulaşık Makinesi su almıyor! Sorunu için detaylı inceleme gerekmektedir. .

Bulaşık makinem Su Almıyor Neden ?

Günün hem Arayarak Hem de WHATSAPP dan iletişime geçip, BilgiFiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Bulaşık makinesi su almıyor

Bulaşık makineniz su almıyorsa; makinenizin arka kısmında yer alan su alma hortumu kıvrılmıştır. Ayrıca musluktan su gelmiyor ya da makine kapağı tam olarak kapanmamıştır. Öncelikle bu adımları kontrol edin. Makineniz hala çalışmıyorsa mevcut yıkama programını iptal edip yeni program vererek deneyin.

Tahliye hortumu kontrolü

Bulaşık makinenizin arka kısmında yer alan su alma hortumunda kıvrılma varsa su tahliyesi gerçekleşmeyeceği için çalışmaz. Bunu anlamak için makinenizin arka kısmını görüp göremediğinizi kontrol edin. Eğer görüyorsanız su alma hortumu kıvrılmış demektir. Hortumu kontrol edin ve kıvrılmış ise düzeltin.

Su akışı kontrolü

Bulaşık makinenize yeterli su gelip gelmediğini kontrol etmek için, herhangi bir musluğu açarak su akışını kontrol edin. Su az akıyorsa akışın normale dönmesini bekleyin. Su akışı normal olmasına rağmen sorun devam ediyorsa, makinenin arkasındaki hortumların düzgün olup olmadığını kontrol edin.

Yerleşim düzeni

Bulaşık makinenizin kapağı tam olarak kapanmamıştır. Bunun nedeni makinenize bulaşıkları yerleştirdiğiniz sepet kısımlarının yerine oturmamış olması ya da yerleştirdiğiniz tencere, tabak gibi parçaların kapağın kapanmasına engel olmasıdır. Kapağın tam olarak kapandığından emin olun.

Yıkama iptali

Bulaşık makinesinde yıkama işlemini iptal etmek için makinenizi açma-kapama düğmesinden açın ve elektrik geldiğinden emin olun. Makinenizde tuşların olduğu bölümün üzerinde yer alan Başla/Beklet/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Yaklaşık 2 dakika içinde “Bitti” ışığı yanacak ya da ekranda “End” yazısı çıkacaktır. Sonrasında yeniden program seçip makinenizi çalıştırın.

Program iptali ve yeni program tanımlama

Program iptali yaptığınız halde bulaşık makinenize yeni program veremiyorsanız öncelikle açma-kapama düğmesinden makinenizi kapatın ve fişini çekin. Ardından 30 saniye bekleyin ve fişi tekrar takın. Son olarak, açma düğmesine basarak makineyi çalıştırın ve Başla/Beklet/İptal yazan düğmeye parmağınızı 3 saniye basılı tutun. Bu işlemi yaptığınızda yıkama sona erecektir. Yaklaşık 2 dakika bekledikten sonra makinenize yeni program verebilirsiniz.

Ayak ayarlarının kontrolü

Bulaşık makinenizin ön ayakları aşağıda kalıyorsa su akıntısı vardr. Su akıntısını önlemek için makinenizin alt kısmında bulunan ve vida şeklinde olan ayaklarını bulunduğu zemine göre ayarlamanız gerekir. Vidayı sol tarafa doğru çevirdiğinizde ayaklar uzayacak; sağ tarafa doğru çevirdiğinizde ise kısalacaktır.

Bulaşık Makinenizin diğer arızaları için Bulaşık Makinesi Servisi sayfamıza gidebilir, diğer arızalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.