Bulaşık Makinelerinde kireçlenme sıklıkla görülen arızalardandır. Tuzunu, Parlatıcısını ve Tabletini koymayı unutmayın.

Bulaşık Makinesi Servisi, İnsanlar hayatlarının birçok alanında yaşamını kolaylaştırmak adına eşyalara, ekipmanlara başvurmaktadır. Bireyler temin ettikleri bu araçlar neticesinde zamandan da enerjiden de tasarruf sağlamaktadır. Basit birkaç adımla birlikte vakitlerini de diledikleri şekilde kullanabilmektedir. Hiç şüphesiz neredeyse her evde her bireyin kullandığı eşyaların başında beyaz eşyalar gelmektedir. Neredeyse beyaz eşya olmayan bir ev düşünmek imkânsız olmaktadır. Hayatımızın mihenk taşları olarak var olmaktadır. İnsanlar bu eşyalarla haşır neşir oldukça Bulaşık Makinesi Servisine olan ihtiyaç da aynı doğrultuda artmaktadır.

Günün her saatinde WHATSAPP dan iletişime geçip, Bilgi, Fiyat veya Randevu alabilirsiniz!

Beyaz Eşya Servisi Kimdir?

Peki Bulaşık Makinesi Servisi neler yapar? Bakıldığında bu noktada da belirli başlı kalıplar bulunur. Halk arasında tamirciler genel olarak bir arıza ya da sorunu gidermeye yönelik işlemleri gerçekleştiren kişiler olarak kabul edilir. Halbuki bununla kısıtlı kalmamaktadır. Bulaşık Makinesi Tamircileri, eşyalarda bulunan arızaları gidermek için elbette ki bireylere yardımcı olur. Belirlenen sorunu çözmeye yönelik adımlar atar. Ancak bunun dışında beyaz eşyaların dönemsel olarak belirli kontrolleri, düzenlemeleri, ayarları olabilmektedir. Eşyalardan elde edilecek verimin durumunu arttırmak adına bu tarz işlemler oldukça önemlidir. Kişiler belirlenen bu durumları gerçekleştirmek için de bir beyaz eşya tamircisine ihtiyaç duymaktadır.

Beyaz Eşya Servisi Firması Nasıl Seçilmeli?

Günümüzde giderek artan beyaz eşya sayısı ile birlikte beyaz eşya tamircisinin sayısı da artmaktadır. Bu noktada kişiler ihtiyaçları olduğu anda seçim yapmakta zorluk yaşayabilmektedir. Aynı zamanda daha önceden kötü tecrübesi olan kişiler adına da tereddüt oluşturmaktadır. Beyaz eşya tamircisi seçimi sırasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur. Piyasada olan bu firmaların artışı durumu zorlaştırsa da dikkat edilecek birkaç adım sizlere etkili çözümler sunabilmektedir:

Bu noktaları göz önünde bulundurarak hareket etmek en azından sonradan çıkacak sürprizlere engel olabilmektedir.

Firmamızın Fiyatlandırma Koşulları

Kişilerin firma arayışı içerisinde bulundukları anda göz önünde bulundurdukları en önemli noktalardan birisi de fiyatlandırma olmaktadır. Firmaların sayısındaki dalgalanma aynı zamanda fiyatlara da yansıyabilmektedir. Her firmanın belirlediği ücret çok farklı noktalarda olabilmektedir. Beyaz eşya Servisi olarak hizmet veren firmamızın da fiyatlandırma konusunda özellikle göz önünde bulundurduğu bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar arasında öncelikle piyasa ücretlendirilmesine bakarak ortalama olarak bir değer biçmek vardır. Ancak durum bununla kalmamaktadır.

Firmamız aynı zamanda ücretlendirme konusunda istenen hizmet neticesinde belirlemesi bulunmaktadır. Yani her eşyaya yönelik ortak fiyat belirlemektense her eşyaya farklı fiyatlandırma oluşturulmaktadır. Tamirciler konusunda en çok şikayetçi olunan nokta ise müşterilerin bir işlem yapılmadan fazladan fiyat alınması olmaktadır. Çalışanlarımız eşyaları görmeden net olarak fiyat belirlemesi çok gerçekçi olmayacaktır. Ancak bizler yapmadığımız herhangi bir işlemin karşılığını talep etmemekteyiz. Fazladan ücret değil istenen hizmeti yerine getirmek en büyük hedefimizdir. Bu doğrultuda müşteriyi memnun edici ortalama fiyatlandırmalar ile sizlere hizmetleri sunmaktayız.

Bulaşık Makinesi Temizliği ve Bakımı

Düzenli aralıklarla temizlenmesi halinde ürünün kullanım ömrü uzar ve sık karşılaşılan sorunlar azalır.

Makinenin dış yüzeyinin temizlenmesi

Makinenizin dış yüzünü ve kapı contalarını hassas bir temizlik malzemesi ve nemli bir bez yardımıyla hafifçe silin. Kontrol Panelini ise yalnızca hafif nemli bir bezle silin.

Makinenin içinin temizlenmesi

Filtrelerin temizlenmesi

Makinenin verimli çalışması için filtreleri haftada en az bir kez temizleyin. Filtreler üzerinde yemek artığı kalıp kalmadığını kontrol edin. Yemek artığı kalmışsa filtreleri çıkarıp musluk altında iyice temizleyin.

 1. Mikro filtre (3) ve kaba (2) filtre grubunu saat yönünün tersine çevirip çekerek yerinden çıkarın (A).
 2. Kaba filtre üzerindeki iki dili içeri doğru bastırarak kaba filtreyi gruptan ayırın (C).
 3. Üç filtreyi de musluk altında bir fırça yardımıyla temizleyin.
 4. Metal/plastik filtreyi yerine takın.
 5. Kaba filtreyi mikro filtrenin içine yerleştirin. Doğru yerleştiğinden emin olun. Tık sesi duyana kadar saat yönünde çevirin.
 6. Makine, filtresiz kullanılmamalıdır.
 7. Filtrelerin doğru takılmaması, yıkama etkinliğini azaltacaktır.

Hortum filtresinin temizlenmesi

Şehir şebekesinden veya su tesisatınızdan gelebilecek kirlerin (kum, kil, pas, vb) makineye zarar vermesi, su giriş hortumundaki filtre yardımıyla engellenir. Filtreyi ve hortumu zaman zaman kontrol edin ve gerektiği takdirde temizleyin.

 1. Musluğu kapayın ve hortumu sökün.
 2. Filtreyi hortumdan çıkardıktan sonra musluk altında temizleyin.
 3. Temizlediğiniz filtreyi yeniden hortum içindeki yerine yerleştirin.
 4. Hortumu musluğa takın.

Pervanelerin temizlenmesi

Makinenin verimli çalışması için pervaneleri haftada en az bir kez temizleyin.

Alt pervane temizlenmesi

Alt pervane deliklerinin tıkanıp tıkanmadığını kontrol edin. Tıkanıklık varsa pervaneyi çıkarıp temizleyin. Alt pervaneyi yukarı doğru çekerek çıkarabilirsiniz. Alt pervanede çatlaklık olduğunu tesbit ederseniz ve değiştirmek isterseniz; orijinal yedek parça için beyaz eşya servi numaramızdan bize ulaşık fiyat alabilirsiniz. Beyaz eşya servis numarası 05320515505

Üst pervane

Üst pervane deliklerinin tıkanıp tıkanmadığını kontrol edin. Tıkanıklık varsa pervaneyi çıkarıp temizleyin. Üst pervaneyi somununu sola doğru çevirerek çıkarabilirsiniz.
Üst pervaneyi yerine takarken somunu tam olarak sıktığınızdan emin olun.

Beyaz Eşya Servislerimiz ve Hizmet verdiğimiz markalar hakkında daha fazla bilgi için beyaz eşya servisi sayfamıza gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.