Bosch Siemens Profilo Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Bosch Siemens Profilo Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

E01 F01Cihazın ısıtma elemanında veya ısı sensöründe bir arıza bulunabilir. Cihaz sadece ısıtma değil hiç çalışmaz vaziyette kalabilir.
E02 F02Sıcak su ısıtma sensörü arızalanmış olabilir. Ölçme aleti ile ilgili parça kontrol edilmelidir. Adımla ilerleyerek sonuca ulaşılır.
E09 F02Pompa motoru üzerindeki ısıtma sensöründe arıza
E10 F10Isıtma elemanı üzerinde kireçlenme, tıkanma sebebiyle parçanın düzgün çalışması engelleniyordur.
E11 F11Isı sensörü (NTC) ile emir aldığı modül arasında iletişim hatası görüldüğünde bu kod görülür. Kablo gurubunda arıza yaşanmış olabilir.
E12 F12Isıtma elemanında kireçlenme yaşandığında görülür. Resetleme yapıldığında E09 görülebilir. İkisi de aynı arızayı işaret eder.
E03 F03Cihazın kabul ettiği sürede su alamaz ise bu kod görünür. Su alma hortumunu, su giriş valfini ve filtreleri kontrol ediniz.
E05 F05Bulaşık makinenizin küvetine gereğinden fazla su dolduğunda bu kod görünür. Su seviyesi sensörü kirli ve tıkanık olabilir. Sensörün kablo gurubu hasar görmüş olabilir. Ventil arızalı olduğu için sürekli su alıyor olabilir.
E08 F08E03 arızası ile paralel sorun. Yeterli sürede ve miktarda su almadığı için cihaz başlangıç yapamıyor. E03 için geçerli olan yöntemleri uygulayınız.
E13 F13Su sıcaklığı 75 derecenin üzerine çıktığında bu kod görünür. Bulaşık makinenizi sıcak su kaynağına bağlamayınız. Eğer soğuk su kaynağına bağlı ve aynı arızayı veriyor ise servisimizi arayıp yardım isteyebilirsiniz
E16 F16Su alma valfine sıkışan partiküller yeterli miktarda su aldıktan sonra valfin kendisini kapatmasını engelliyor olabilir. Valfi temizleyin. Makine kapalı iken su almaya devam etmiyor ise su alma sensörü problemi yaşanıyor olabilir. Bu kod aşırı köpüklenme yaptığında da nadiren de olsa gözükebilir.
E17 F17Makinenize yüksek seviyede basınçlı su gelidiğinde bu kod görünür. Cihazı tekrar başlatın. Problem düzelmediği takdirde servisimizi arayıp kodu bildirerek servis talebi oluşturabilirsiniz.
E18 F18Bulaşık makineniz yeterli miktarda su alamıyor. Musluğu kontrol ediniz. Kısılma var ise biraz açınız. Su tesisatınızda yeterli basınç bulunmadığından da kaynaklanabilir.
E19 F19Dispenser de tel kopukluğu yaşanıyor olabilir.
E21 F21Bu kod pompa da arıza olduğunda görülür. Pompa motoru su boşaltma görevini yerine getiremiyor. Pompa motoru sıkışma yapmış olabilir veya parçanın bütünlüğünde arıza olabilir.
E07 F07Bulaşıklar sepete düzgün vaziyette yerleştirilmemiş olabilir. Bazı parçalar suyun dışarı atıldığı hazneyi tıkayabilir. Kod görülmeye devam ederse servisimizi arayarak servis talep ediniz.
E22 F22Filtrelerden birinde tıkanma veya pompa arızası vardır.
E24 F24Atık su hortumu tıkanmış olabilir. Hortumun katlanmadığından emin olunuz. Cihazınız hala suyu boşaltmıyor ise Arıza kaydı oluşturmak için bizleri arayabilirsiniz.
E25 F25Drenaj pompası yeterli güçte su boşaltma işlemi yapmıyordur.
E04 F04Su basıncı ve akışkanlığından sorumlu sensörün arızasında bu kod görünür. İlgili parçanın tıkanmasıyla da alakalı olabilir ve bazen temizlendiğinde kurtarabilir.
E06 F06Isıtma aksamının yanındaki sensörde arıza görüldüğünde ortaya bu kod çıkar. Büyük olasılıkla parça değişmesi gereklidir.
E14 F14 Bulaşık makineniz su aldığında alınan suyun miktarını ölçen sensörde arıza gözlemlendiğinde bu kod panelde görünür. Teknik ekipler tarafından tespiti mümkün olan bu arıza için servisimizden yardım talep edebilirsiniz.
E15 F15Aqua stop parçası bulunan makinelerde görülen bir kod türüdür. Parçada su sızıntısı bulunuyordur.
E26 F26Regülatör/Su anahtarı parçasında arıza durumunda görülen koddur.
E28 F28Kirli su kodudur. Bulaşık makinenizin küvetine kirli su dolduğunda bulanıklık sensörü devreye girer.
E01 F01/ E30 F30Cihazı resetlemeyi deneyiniz. Bu kod makinenizin elektrik aksamların birinde arıza olduğunda görülür. Kablo demeti veya elektronik herhangi bir parçada arıza olabilir. Kendiniz arıza tespiti yapmaya kalktığınızda içinden elektrik geçen bütün kabloları denetlemeniz gerekir ve sonunda bulamayabilirsiniz. Bu sebeple bir teknisyenin görmesi gerekir. Servis talebi oluşturmak için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.
E20 F20 Yıkama motorunda elektrik kopmaları yaşanıyor. Motor sargılarında, soketlerde, kablo demetinde arıza olabilir.
E23 F23Boşaltım pompasında (Drenaj pompası) E20 de belirtilen sorunun benzeri yaşanıyor.
E27 F27Direk prize bağlanan makinelerde voltaj düşüklüğü sırasında yaşanan bir arıza türüdür. Regülatör kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Tamircisi İçin Tıkalyınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
1
Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba Ben Ali Osman, Size Nasıl Yardımcı Olabilirim