Beyaz Eşya Tamircim olarak bu blog sayafasında ve yazılarımızda, sizi,beyaz eşya sektörüyle alakalı bilgi vermek ve bilinçlendirmek istiyoruz. Bu sorularınızı ve sorunlarınızı yıllarca gözlemledik. Bunun için hem whatsappdan hemde sosyal medya (facebook, İnstagram) hesaplarımızdan sizi bilgilendirdik ve yardımcı olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Not: Bu bilgilendirmeler sadece Antalya için değil, tüm Türkiye ve hatta tüm dünyada ki kişiler içindir. Herkes faydalansın istiyoruz.

Bu blog sayfamıza bağlı bir çok yazımız olacak. Siz araştırmak istediğiniz yazıyı kolayca bulun diye elimizden geleni yapacağız. Bulamadığınız sorun içinde bize whatsapp üzerinde veya sosyal medya (facebook, İnstagram) hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Malesef sektörde bir çok kötü niyetli tamirciler ve kendini yetkili servis olarak tanıtan bir çok kişi veya kurum var. Bunları nasıl anlarız nasıl ayırt ederiz? Bunlara tek tek değineceğiz.

Diğer sorulardan bir tanesi ise; ” evime bir adam geldi bana tambur dedi, anakart dedi, ventil dedi, kapastör dedi ve bana 1000- 1500tl fiyat verdi” bu söylediklerinden hiç bir şey anlamadım. Yazılarımızda bu parçalar nedir? Ne işe yararlar? Bu fiyatlar çok değil mi ? gibi sorular normal hepsinin cevabını bu sitede bulabileceksiniz.

Başka bir sorun ise ” adamlar geldi ve; -burada bu makine tamir olmaz atölyeye almamız gerekli – dediler. bende verdim gitti haber alamıyorum.” ” aradığım dumaraya ulaşamıyorum”. Bu sorun nadirde olsa karşılaştığımız bir sorundur. Nasıl ulaşabilirim? Böyle kötü niyetli kişilerden kendinizi nasıl koruyacağınızı anlatıyor olacağız.

Hikaye şöyle başlar: bir gün kalktırnız ve beyaz eşyanız, kombiniz hata veriyor; çalışmıyor, su almıyor, su boşaltmıyor, ısıtmıyor, vs.. Yapması gereken işlemi yapmıyor. Genel olarak internetin başına geçip şöyle aramalar yaparsınız: Arçelik Servis, Arçelik Yetkili Servis, Vaillant Servis, Kombi Servisi, Beyaz Eşya Tamircisi veya Beyaz Eşya Servisi. Ya da arızanızı direk yazarak arama yapıp sorun ne olduğunu, nasıl çözülebileceğini araştırırsınız. Buna örnek: “çamaşır makinemin kapağı açılmıyor, Nasıl açarım?” , “ Buzdolabım Soğutmuyor, Neden? “, ” Buzdolabımın motoru çalışıyor, ışıklarda yanıyor ama soğutmuyor “, ” bulaşık makinem su almıyor ” ,” bulaşık makinemin içinde su kalıyor, suyu boşaltmıyor ” ,” çamaşır makinem çok ses yapıyor özellikle sıkmada, neden payıyor, ne yapabilirim? “. Bunlar gibi bir çok sorun ekleyebiliriz.

Bu blog yapım aşamasındadır. devamı gelecek 🙂